Żywica epoksydowa, najważniejsze informacje
Żywica epoksydowa, najważniejsze informacje

Czym jest żywica epoksydowa? Jakie ma zastosowanie? Na te pytania, oraz wiele innych, odpowiedź znajdziecie w poniższym tekście.

 

Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło „żywica epoksydowa”, znajdziemy wiele artykułów. Najczęściej mówią o tym, że żywica epoksydowa to materiał syntetyczny, że znajduje się w grupie polimerowych żywic, a jej główne właściwości to doskonała przyczepność do różnych materiałów oraz możliwość tworzenia wszelkiego rodzaju odlewów. To wszystko fakt i nie mamy zamiaru z tym dyskutować. Jednak dla nas, żywica epoksydowa to materiał, z którego można tworzyć przepiękne dekoracje. Na tym chcemy się skupić.

 

W jaki sposób powstają dekoracje wykonane z żywicy epoksydowej?

Sztuka, bo tak można określić pracę z żywicą epoksydową, zdecydowanie nie jest prosta i wymaga wielkiej cierpliwości, ale też precyzji. Żywica, którą zamawiamy, dociera do nas w formie płynnej. Aby uzyskać efekt końcowy, czyli żywicę w formie stałej, należy wymieszać płyn z utwardzaczem w odpowiednich proporcjach. Powstające kolory, to wynik dodania różnego rodzaju barwników. Do tego palnik, opalarka i…. Vouila.

 

Jakie zastosowanie mają dekoracje z żywicy epoksydowej?

Jak sama nazwa mówi, głównym zastosowaniem jest funkcja dekoracyjna. Jednak znajdziemy również kilka zastosowań praktycznych żywicy epoksydowej. Wykonujemy m.in. podkładki pod zimne oraz ciepłe napoje. Możemy stworzyć jedyny i niepowtarzalny stolik do Waszego domu, wyjątkowy zegar, breloki, patery dekoracyjne i wiele innych. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Zatem jeżeli masz pomysł, ale nie wiesz jak go zrealizować, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Po jakim czasie żywica epoksydowa uzyskuje pożądaną twardość?

Szkoły są różne i wiele zależy od rodzaju żywicy z którą pracujemy. Żywica epoksydowa, z którą pracujemy w Fragmencie Natury, pełną twardość osiąga po 5 dniach. Dlatego zamawiając nasze dekoracje, musicie uzbroić się w cierpliwość, abyśmy mogli Wam wysłać produkt najwyższej jakości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl