Mech chrobotek - czym jest i jakie ma zalety?
Mech chrobotek - czym jest i jakie ma zalety?

Mech chrobotek:

- czym jest?

- jakie ma zalety?

Zanim odpowiem bezpośrednio na powyższe pytanie, w ramach wstępu wytłumaczę genezę i fenomen tej rośliny.

Dekoracja wnętrz żywymi roślinami i kwiatami nie zawsze jest możliwa ze względu na konieczność zapewnienia specjalnych warunków, np. odpowiedniej przestrzeni, nasłonecznienia i odpowiedniego podlewania. Wymagało to mniejszej lub większej uwagi, poświęcenia czasu i znajomości danej rośliny.  Problem ten rozwiązano zastępując świeże rośliny i kwiaty roślinnością konserwowaną.

Czym jest mech chrobotek stabilizowany i jak powstaje?

Proces konserwacji nazywany jest również stabilizacją. Stąd stosowana nazwa "mech stabilizowany". Mech chrobotek reniferowy to żywa roślina, która przeszła delikatny proces konserwacji i stabilizacji. Podczas tego procesu sok zastąpiono związkiem zawierającym glicerynę, co pozwala roślinie zachować ten sam wygląd i świeżość przez długi czas. Estetyczne rezultaty, jakie oferuje stabilizowana roślinność, są zaskakująco naturalne i dają nieskończone możliwości zarówno w dekorowaniu i zdobnictwie wnętrz, jak i w przygotowywaniu kompozycji kwiatowych.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, rośliny są konserwowane. To oznacza, że sok w zakonserwowanych roślinach jest zastępowany związkiem, który utrzymuje je w idealnym stanie przez wiele lat (do 10-12 lat). Z tego powodu żaden konserwowany produkt nie jest zdolny do wzrostu, ponieważ zachowuje wygląd kwiatu lub rośliny po ścięciu. To kolejny plus mchu chrobotka, nie trzeba go przycinać. Sprawia to, że jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich zabieganych.

 

Zalety mchu chrobotka.

Pozytywów chrobotka jest wiele. Do najwybitniejszych zalet konserwowanego mchu należy fakt, że:

  • Jest ekologiczny: ten produkt jest w 100% ekologiczny, do konserwacji i barwienia używane są wyłącznie produkty naturalne. Kupowany przez nas mech posiada niezbędne certyfikaty. 
  • Wysoka trwałość: pozostaje w idealnym stanie i praktycznie nie wymaga konserwacji przez lata (10-12 przy prawidłowym traktowaniu).
  • Jest ekonomiczny: jego cena jest niższa niż innych rodzajów mchu, biorąc pod uwagę jego trwałość.
  • Gromadzenie się zarazków jest bardzo ograniczone, nie gromadzi pyły, kurzu.
  • Zakonserwowany mech może służyć jako ekran oddzielający w firmach, które starają się przestrzegać bezpiecznych odległości np. w czasach COVID-19, ale i nie tylko.
  • Nadając wyrafinowany charakter i ogranicza gromadzenie się zarazków.
  • Ma właściwości higroskopijne, dzięki zastosowanej glicerynie. Idealnie łączy się z wodą, więc świetnie sprawdzi się w łazience, gdzie nie ma światła słonecznego.
  • Izolator hałasu: mech może redukować hałas, pozwala na tworzenie doskonałych separacji, aby redukować najgorsze dźwięki. 

Mech przełamuje twardość przestrzeni, tworząc całkowicie naturalną atmosferę, pełną świeżości i pozytywnej energii.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl